Informacja

Odsłony: 152

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kazanów,

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Kazanów dokonała zakupu nowoczesnej zamiatarki marki TIMAN 3330 Tornado 2, która będzie służyła do zamiatania na mokro chodników na terenie naszej gminy. Jest to krok mający na celu poprawę czystości, estetyki oraz bezpieczeństwa naszych ulic i chodników.

Koszt zakupu tej nowoczesnej zamiatarki wyniósł 347 659,50 zł, z czego 200 000 zł zostało pozyskane z dofinansowania z programu "Mazowsze dla czystego powietrza". Dofinansowanie to umożliwiło nam zrealizowanie tego ważnego przedsięwzięcia, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni Samorządowi Województwa Mazowieckiego.

Zamiatarka marki TIMAN, to urządzenie wysokiej klasy, które zostało zaprojektowane z myślą o efektywnym i ekologicznym utrzymaniu czystości. Zamiatanie na mokro, pozwala nie tylko na dokładniejsze usuwanie zanieczyszczeń, ale także na ograniczenie pylenia, co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na alergie. Dzięki tej nowoczesnej technologii nasze chodniki będą czystsze, a powietrze, którym oddychamy – zdrowsze.

Jednak to nie koniec naszych planów związanych z nową zamiatarką. W przyszłości Gmina Kazanów planuje zakup dodatkowego osprzętu, który pozwoli jej pełnić również inne funkcje. Dzięki temu urządzenie to stanie się jeszcze bardziej wszechstronne i użyteczne przez cały rok.

Planujemy zakup osprzętu, który umożliwi wykorzystanie zamiatarki jako kosiarki. Dzięki temu w sezonie wiosenno-letnim będziemy mogli efektywnie i szybko utrzymywać nasze trawniki w należytym porządku, co przyczyni się do jeszcze piękniejszego wyglądu naszej gminy.

Kolejnym elementem wyposażenia, który zamierzamy zakupić, jest osprzęt umożliwiający odśnieżanie. W sezonie zimowym odśnieżarka pozwoli nam na sprawne usuwanie śniegu  z chodników, co znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Śliskie chodniki  i nieodśnieżone trasy piesze stanowią duże zagrożenie, szczególnie dla osób starszych oraz dzieci. Dzięki nowej odśnieżarce będziemy mogli szybko reagować na opady śniegu, zapewniając bezpieczne warunki poruszania się po naszej gminie.

Ostatnim elementem, który planujemy dodać do naszej zamiatarki jest posypywarka piasku. Śliskie powierzchnie, zwłaszcza podczas zimowych przymrozków, mogą być bardzo niebezpieczne. Posypywarka piasku pozwoli nam na szybkie i skuteczne zabezpieczanie chodników, minimalizując ryzyko poślizgnięć i upadków.

Zakup nowoczesnej zamiatarki oraz planowany dodatkowy osprzęt to inwestycja w czystość, bezpieczeństwo i estetykę naszej gminy. Wierzymy, że te działania spotkają się z Państwa uznaniem i zrozumieniem. Jesteśmy przekonani, że nowe urządzenie przyczyni się do poprawy jakości życia w naszej gminie, a jego wszechstronność pozwoli na efektywne wykorzystywanie przez cały rok.

Wspólnie dbajmy o naszą gminę, aby była miejscem czystym, bezpiecznym i pięknym.

zamiatarka 1

zamiatarka 1

zamiatarka 1

zamiatarka 1