APEL WÓJTA GMINY KAZANÓW W SPRAWIE tzw. DOPALACZY

Odsłony: 4412

Ostatnio w naszym kraju kilkadziesiąt osób trafiło do szpitali po zażyciu substancji odurzających, popularnie zwanych dopalaczami. Większość to ludzie młodzi – była wśród nich nawet kobieta w ciąży. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dopalacze były jedną z przyczyn śmierci co najmniej kilku osób. Problem dopalaczy dotyczy nas wszystkich – nie tylko młodych, ich rodzin, ale każdego z nas: ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk o różnych zainteresowaniach.


Wszyscy wiemy jak zgubne potrafią być narkotyki. Staramy się chronić swoje dzieci i bliskich. Tymczasem dopalacze są równie groźne. Wiemy na pewno, że uzależniają i powodują nieodwracalne zmiany w psychice. Apeluję do młodych, rodziców, do wychowawców, do wszystkich: nie ulegajcie im! Dziś te używki mogą niektórym wydawać się świetnym urozmaiceniem imprezy. Ale działają jak narkotyki. Ośrodki uzależnień pełne są osób, które twierdziły , że nie są nałogowcami i w pełni kontrolują, co i jak biorą. Ich pierwsze kontakty z narkotykami miały miejsce jeszcze w szkole. Wówczas ktoś tego nie zauważył lub nie chciał w to uwierzyć – rodzice, nauczyciele, znajomi. Z dopalaczami jest podobnie. Do ośrodków uzależnień trafiają uzależnieni od dopalaczy. Dlatego wszyscy powiedzmy – STOP DOPALACZOM!

Świat dopalaczy wyszedł z podziemia na ulice miast a nawet wiosek. Sklepów z tymi używkami jest coraz więcej pomimo ich zamykania. Często powstają w pobliżu szkół w miejscach spotkań młodzieży. Na taką rzeczywistość zgody być nie może. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy informujmy policję o każdym zauważonym zjawisku, o podejrzanych osobach w miejscach przebywania młodzieży. Obserwujmy otoczenie, alarmujmy, gdy w okolicy pojawiają się potencjalni dilerzy, nie mówmy że nas to nie dotyczy. Policja sprawdzi każdy sygnał. Informując, działamy przeciwko tym, którzy szkodzą naszym dzieciom.

WÓJT GMINY
mgr Teresa Pancerz - Pyrka