Źródła legalnej kultury w internecie

Odsłony: 4212

GOPS w Kazanowie informuje, że na stronie Narodowego Centrum Kultury, powołanego na podstawie zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, www.nck.pl, w zakładce Edukacja, podzakładce Kultura Dostępna – Przejdź do Portalu Kulturodostepna.pl, w sekcji Kultura w Internecie znajduje się m.in. spis źródeł legalnej kultury w internecie, informacje gdzie można bezpłatnie obejrzeć film, przeczytać książkę, posłuchać audiobooka, informacje o zasobach z audiodeskrypcją, tłumaczeniami migowymi oraz materiały opatrzone transkrypcjami dla osób niesłyszących i słabosłyszących.

„Kultura dostępna” to program wdrażany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Zawiera informuje o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w całej Polsce, w których udział jest bezpłatny albo których koszt jednostkowy jest mniejszy niż 20 zł. Portal zawiera wyszukiwarkę bezpłatnych i tanich ofert kulturalnych, mechanizmy do redystrybucji tych informacji off-line przez sieć partnerów i lokalnych aktywistów, listy instytucji kultury pod kątem ich dostępności, listy miejsc rekomendowanych do zwiedzania oraz internetowe źródła kultury dostępne on-line.

Informacje tam zawarte mogą stanowić dobry sposób na umożliwienie Państwu zapoznanie się z wartymi uwagi projektami kulturalnymi, wystawami, spektaklami i filmami.

Anna Malec
Kierownik GOPS Kazanów