Relacja z Uroczystego Orszaku Trzech Króli w Kazanowie - 2016

Odsłony: 5038

W dniu 6 stycznia 2016 roku w Święto Trzech Króli, w gminie Kazanów odbył się pierwszy Orszak Trzech Króli.

Władze Gminy na czele z Panią Wójt Teresą Pancerz-Pyrką, dziećmi i młodzieżą z Zespołem Placówek Oświatowych w Kazanowie, członkami Zespołu Ludowego „Kazanowianki znad Iłżanki”, strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanowie i w dużej mierze mieszkańcami zapoczątkowali to wydarzenie.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Wszyscy zebrali się przed Urzędem Gminy. Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka powitała wszystkich uczestników, wyraziła zadowolenie i aprobatę ze strony pomysłodawców i biorących udział w orszaku, podziękowała za przybycie i zaprosiła do wspólnego przemarszu najpierw wokół Rynku kierując się w stronę pobliskiego Kościoła.

Trzej Królowie wraz z Pasterzem, który niósł gwiazdę – w zacnych strojach – dzieci , młodzież i mieszkańcy ustrojeni w piękne korony najpierw przed Urzędem Gminy wysłuchali przygotowanego przez nauczycieli i uczniów ZPO w Kazanowie krótkiego wystąpienia, a następnie w orszaku ruszyli w kierunku Kościoła pw Przemienienia Pańskiego na uroczystą mszę świętą. Podczas przemarszu wszyscy wspólnie kolędowali.

Przed Kościołem na powitanie wyszedł ksiądz kanonik – proboszcz Czesław Błaszczykiewicz i zaprosił kolędników do Kościoła.

Trzej Królowie oddali pokłon przy żłóbku i wszyscy uczestniczyli we mszy świętej.

Wydarzenie to w gminie Kazanów miało miejsce po raz pierwszy , ale na pewno nie ostatni – tak twierdzili zgodnie wszyscy i Ci co przyczynili się do zorganizowania jak również Ci, którzy przyszli i z ochotą wzięli udział w orszaku. To coś nowego i na pewno będzie powtarzane co roku jako święto wpisane w kalendarz uroczystości gminnych.