Relacja z debaty "Wspólnie bezpieczniej" - 2016

Odsłony: 4317

W dniu 18 lutego 2016 roku w Urzędzie Gminy w Kazanowie odbyła się debata społeczna pn.: "Wspólnie bezpieczniej" - dotycząca bezpieczeństwa.

W debacie uczestniczyli m.in. Pani Teresa Pancerz – Pyrka Wójt Gminy Kazanów, Pan Leszek Derlatka – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu, Pan Jan Gogacz - Kierownik Posterunku Policji w Kazanowie , policjanci z Komendy Policji ze Zwolenia i Kazanowa, Pani Anna Staszewska – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Pani Teresa Kacperczyk – Baran – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zwoleniu, Radni Rady Gminy Kazanów na czele z Przewodniczącym RG Panem Pawłem Jamką, Dyrektorzy podległych placówek oświatowych, sołtysi oraz mieszkańcy Gminy Kazanów.

Głównym tematem debaty było bezpieczeństwo. Została przedstawiona prezentacja m.in. o tym jak uniknąć oszustwa, jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania, jak być widocznym na drodze, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo osobom starszym oraz gdzie szukać pomocy.

Uczestnicy debaty czynnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania, zgłaszali swoje uwagi i spostrzeżenia mające wpływ na poprawę i zwiększenie bezpieczeństwa na naszym terenie.