„ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA” - Galeria

Odsłony: 1487

Festyn w Kazanowie

Wzorem lat ubiegłych w stolicy naszej gminy odbył się festyn, któremu przyświecało hasło ,,Zabawa łączy pokolenia”. Impreza obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. Uroczystość rozpoczęła się polonezem zgodnie ze staropolskim zwyczajem w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Jagódki” z PSP w Kazanowie. Na program artystyczny składały się występy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Młodsi artyści zachwycili publiczność tańcem, wierszem, piosenką oraz scenkami kabaretowymi. Uroczystość uświetniły popisy wokalne zespołów ludowych: ,,Sobótki” z Czarnolasu, kapeli męskiej ,,Kompany” oraz chluby naszej kazanowskiej ziemi - ,,Kazanowianek znad Iłżanki”.


W przerwach między występami głos zabrała Wójt Gminy Kazanów pani Teresa Pancerz-Pyrka, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na festynie i życzyła dobrej zabawy. Zachęciła również do honorowego oddania krwi w ramach akcji zorganizowanej na terenie szkoły w czasie trwającego festynu.
Doskonałą zabawę zapewniły zespoły disco polo: Goran, Electiv, Mix Dance oraz Silvers. Tańce i wspólne biesiadowanie trwały do późnych godzin wieczornych przy dźwiękach muzyki zespołu CDN.
W ofercie sierpniowej imprezy pojawiło się szereg atrakcji dla najmłodszych: jazda na karuzeli, możliwość bezpłatnej przejażdżki meleksem, skorzystania ze zjeżdżalni oraz bumper ball’u.
Najmłodsi również chętnie korzystali z loterii fantowej zorganizowanej przez nauczycieli ZPO w Kazanowie. Na festynie można było także skosztować domowych wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów PSP i PG w Kazanowie. Pozostałe stoiska gastronomiczne mogły w pełni zaspokoić apetyt najbardziej wymagających smakoszy. Prawdziwym hitem kulinarnym okazała się darmowa tradycyjna grochówka.
Darmowe atrakcje były możliwe dzięki sponsorom, którymi byli: Państwo Irena i Zdzisław Maciaszek, Państwo Beata i  Ryszard Głód, Państwo Bożena i Tomasz Tyburscy, Pan Paweł Kaca.
Tegoroczny festyn dostarczył wszystkim wspaniałych przeżyć i zapewnił doskonałą zabawę, umocnił integrację międzypokoleniową i na długo pozostanie w pamięci uczestników.