Michał Kupidura strażakiem miesiąca października 2017 na Mazowszu

Odsłony: 1022

Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak-bohater Michał Kupidura z Kazanowa. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca października 2017”. 12 grudnia 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie nagrodę druhowi wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Każdego miesiąca staramy się nagradzać wyjątkowych strażaków z Mazowsza. Chcemy wyróżnić tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym. Odwaga, opanowanie i chęć pomocy zasługują na szczególne uznanie – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

28 października br. w miejscowości Kociołki (gm. Kozienice) samochód osobowy uderzył w drzewo. Druh Michał Kupidura, który od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku i wezwał służby ratownicze. Z całkowicie zniszczonego samochodu uwolnił najbardziej rannego mężczyznę tak, aby nie pogłębić urazów. Ocenił również stan pozostałych pasażerów. Po przyjeździe PSP Kozienice pomagał strażakom w zabezpieczeniu miejsca wypadku, aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Michał Kupidura otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca października 2017”.
W tak uroczystym dla druha Michała dniu towarzyszyli mu przedstawiciele Urzędu Gminy w Kazanowie Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka, Komendant Gminny OSP Adam Dąbrowski, Prezes OSP w Kazanowie Tadeusz Zych oraz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Zwoleniu Krzysztof Żyliński, a także Wiceprezes ZW ZOSP w Warszawie Zbigniew Gołąbek.

ZDJ 1 1

ZDJ 2 2

Michal Kupidura

Strazak miesiaca na Mazowszu