Orszak Trzech Króli - 2018

Odsłony: 921

P O D Z I Ę K O W A N I A

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kazanów!

Z całego serca dziękuję Państwu za udział w trzecim kazanowskim Orszaku Trzech Króli. Możemy być dumni, że 6 stycznia 2018 roku znaleźliśmy się w gronie 644 miejscowości w kraju i 16 za granicą, gdzie na placach i ulicach wiele osób głosiło radość z faktu Bożego Narodzenia.

Szczególne słowa wdzięczności kieruję w stronę współorganizatorów – dla księdza proboszcza parafii w Kazanowie Mariana Dybalskiego, dla jednostek OSP w Kowalkowie, Osuchowie i Kazanowie, dla zespołu „Kazanowianki znad Iłżanki” oraz dla Państwa Beaty i Mariusza Dziuba, Pana Sławomira Kniotka, Pana Pawła Molędy, Pana Jacka Draba oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do powstania tych wyjątkowo widowiskowych jasełek ulicznych. Dziękuję także uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie za przygotowanie wspaniałych strojów i elementów dekoracji. Dziękuję całym rodzinom – rodzicom, dzieciom, dziadkom za niezwykłe świadectwo kultywowania polskich tradycji chrześcijańskich.

Cieszę się, że wspólnie pielgrzymowaliśmy do Stajenki, by wzorem Mędrców ze wschodu pokłonić się Nowonarodzonemu Dziecięciu.

Teresa Pancerz – Pyrka
Wójt Gminy Kazanów

Zobacz galerię