100-lecie OSP Kazanów

Odsłony: 718

Gminne obchody dnia strażaka -100 lecie OSP Kazanów

2 czerwca 2018 r. w Kazanowie miało miejsce doniosłe wydarzenie, a mianowicie Straż Pożarna w Kazanowie obchodziła swoje okrągłe święto – 100 – lecie powstania jednostki OSP.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanowie oraz Wójt Gminy Pani Teresa Pancerz – Pyrka uczcili tę okazję bardzo uroczyście.
Uroczystości rozpoczęły się Maszą świętą polową celebrowaną przez ks. proboszcza Kapelana Strażaków ks. Sylwestra Góreckiego i ks. proboszcza Mariana Dybalskiego w siedzibie strażackiej OSP przy ul. Zwoleńskiej, gdzie zgromadzili się strażacy z OSP Kazanów, strażacy ochotnicy z terenu gminy Kazanów, poczty sztandarowe innych jednostek , a także delegacje z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.
Gospodarzami uroczystości na czele z Panią Wójt Teresą Pancerz – Pyrka był Komendant Gminny OSP Pan Adam Dąbrowski oraz Prezes OSP w Kazanowie Pan Tadeusz Zych. Na początek głos zabrała Pani Wójt, powitała wszystkich biorących udział w uroczystości zarówno strażaków oraz zaproszonych gości którzy zaszczycili swoją obecnością, a byli to posłowie Leszek Ruszczyk i Andrzej Kosztowniak, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz radny wojewódzki Zbigniew Gołąbek, który jest również wieloletnim druhem gminnej OSP, a także członkiem Zarządu Głównego ZOSP RP. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP reprezentował Paweł Fliszkiewicz. Obecny był również Starosta Zwoleński Waldemar Urbański oraz radni powiatu Bogusław Bernaciak i Andrzej Szczypiór, Wójt Gminy Tczów Andrzej Wolszczak, a także pełniący obowiązki komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu Mariusz Grudziński, komendant Powiatowej Policji w Zwoleniu Jarosław Popczyński wraz z Kierownikiem Posterunku Policji Janem Gogaczem, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zwoleniu Jerzy Kowalski , przedstawiciele nadleśnictwa Zwoleń i Marcule a także wielu innych.
Cała uroczystość ceremonii przebiegała bardzo doniośle i emocjonalnie. Sztandar OSP Kazanów został udekorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP za wieloletnią działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i RP.

Podczas Gminnych obchodów dnia strażaka -100 lecie OSP Kazanów zostały nadane medale i dyplomy w różnych kategoriach.

Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
odznaczony został Druh Adam Dąbrowski.
MEDALEM HONOROWYM im. Bolesława Chomicza odznaczony został Druh Tadeusz Marian Zych.

Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Druh Tadeusz Gołąbek
2. Druh Mirosław Brożek
3. Druh Artur Pyrgiel

Srebrnym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Druh Piotr Wolszczak
2. Druh Wojciech Oleksiewicz
3. Druh Łukasz Kupidura

Brązowym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
1. Druh Michał Kupidura
2. Druh Michał Łodygowski
3. Druh Grzegorz Dąbrowski
4. Druh Grzegorz Ruta
5. Druh Michał Szczepanowski
6. Druh Wojciech Łodygowski
7. Druh Szymon Woliński
8. Druh Szymon Cieślik
9. Druh Paweł Styczeń

Odznaką Strażak Wzorowy Odznaczeni Zostali:
1. Druh Grzegorz Ruta,
2. Druh Łukasz Pękala,
3. Druh Patryk Ginał,
4. Druh Albert Fałek,
5. Druh Mateusz Cieślik,
6. Druh Mateusz Brożek,
7. Druh Paweł Oleksiewicz,
8. Druh Łukasz Senderowski.

Odznaką Wysługa Lat Odznaczeni Zostali:
1. Druh Zdzisław Dębski 70 lat,
2. Druh Antoni Gołębiowski 65 lat,
3. Druh Zdzisław Kruk 65lat,
4. Druh Piotr Szczepanowski 60 lat,
5. Druh Edward Łodygowski 60 lat,
6. Druh Tadeusz Zych 45 lat,
7. Druh Zbigniew Gołąbek 45 lat,
8. Druh Władysław Kupidura 40 lat,
9. Druh Tadeusz Dębski 40 lat,
10. Druh Robert Król 40 lat.

Marszałek Województwa Mazowieckiego nadał Medal Pamiątkowy „PRO MASOVIA”
Pani Teresie Czesławie Pancerz – Pyrce
Panu Tadeuszowi Marianowi Zychowi
Panu Adamowi Michałowi Dąbrowskiemu

Dyplomem uznania Marszałek Województwa Mazowieckiego WYRÓŻNIŁ DRUHÓW
1. Andrzej Szczepanowski;
2. Piotr Wolszczak;
3. Łukasz Senderowski;
4. Artur Pyrgiel;
5. Tadeusz Gołąbek;
6. Robert Brożek;
7. Grzegorz Ruta;
8. Paweł Styczeń;
9. Michał Kupidura;
10. Leonard Oleksiewicz

Po ceremonii odznaczeń proboszcz Marian Dybalski poświęcił pamiątkową tablicę z okazji 100 – lecia OSP Kazanów, którą odsłoniła Wójt Gminy Teresa Pancerz – Pyrka wraz z najstarszym druhem Zdzisławem Dębskim i druhem Tadeuszem Zych.
Nie zabrakło tez wzniosłych przemówień i podziękowań oraz prezentów, które trafiły do jednostki i na pewno posłużą na długi czas.
Na zakończenie uroczystości obok budynku OSP na placu targowym zorganizowany został festyn rodzinny, który z okazji Dnia Dziecka był dobrą okazją dla dzieci tych mniejszych i większych aby spędzić czas w gronie rodziny. Gwiazdą festynu był zespół Mr Sebii, była dyskoteka z zespołem CDN, a także wiele atrakcji dla dzieci m.in. bezpłatna wata cukrowa, popcorn oraz to co przyniosło dzieciom największa frajdę - dmuchańce. Były różne zabawy z dziećmi i dobra muzyka , która umilała czas podczas festynu.
Tym samym należą się podziękowania dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafała Rajkowskiego za dotychczasową współpracę , życzliwość i okazaną pomoc w organizacji „Gminnych Obchodów Dnia Strażaka 100 –lecie OSP Kazanów”.

Galeria