Orszak Trzech Króli w Kazanowie po raz piąty!

Odsłony: 799

Orszak Trzech Króli w Kazanowie po raz piąty!

W dniu 6 stycznia 2020 roku Święto Trzech Króli o godzinie 11:30 w Kościele parafialnym w Kazanowie odbyła się msza święta, którą rozpoczęły jasełka w wykonaniu młodzieży szkolnej z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie.

Potem rozpoczęła się msza święta celebrowana przez księdza prałata monignore Roberta Gołębiowskiego, wicekanclerza Roty Rzymskiej w Watykanie oraz księdza proboszcza Mariana Dybalskiego.

Po odprawieniu uroczystej mszy Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka złożyła noworoczne życzenia wszystkim zgromadzonym. Tuż potem wszyscy zgromadzeni udali się ulicami Kazanowa na uroczysty Orszak Trzech Króli, który prowadziły Gwiazdor, dzieci i młodzież w postaci aniołków, a także Maryja z Dzieciątkiem Jezus i Józefem oraz postacie Mędrców ze Wschodu. Nie zabrakło jednostek ochotniczych straży pożarnych z Kazanowa i Osuchowa, o bezpieczeństwo wydarzenia zadbali policjanci z Posterunku Policji w Kazanowie oraz Komendy w Zwoleniu.

W Orszaku wzięło udział kilkuset mieszkańców Kazanowa oraz okolicznych miejscowości na zakończenie pod żywą szopką Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi w żłobku. Pani Wójt podziękowała wszystkim zgromadzonym za tak liczne przybycie i chęć udziału w przemarszu, ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za przygotowanie oraz udział w jasełkach.