Rozpoczęła się termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie obiekt zyska nowoczesne rozwiązania

Odsłony: 686

Rozpoczęła się termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie – obiekt zyska nowoczesne rozwiązania

Prace budowlane w ramach zadania pod nazwą: „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Kazanowie” już trwają. W ich efekcie obiekt będzie miał nowe okna, pokrycie dachowe, ocieploną elewację, a także instalacje przyjazne środowisku, takie jak pompa ciepła czy panele fotowoltaiczne. Budynek zyska nie tylko na estetyce, ale stanie się też energooszczędny i tańszy w utrzymaniu.  

Inwestycja z dofinansowaniem

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest konsorcjum firm: SKADAR Arkadiusz Skawiński z Radomia i PHU SKADAR Dariusz Skawiński z Radomia. Prace budowlane zostały wycenione na kwotę 2 mln 24 tys. zł. – Budynek Urzędu Gminy Kazanów ma już swoje lata i zdecydowanie wymaga modernizacji. Nieszczelne okna, stare grzejniki, czy niedocieplone ściany oraz strop powodują duże straty ciepła. To wiąże się z ciągłym wzrostem kosztów utrzymania obiektu. Postanowiliśmy przeprowadzić remont i w związku z tym wnioskowaliśmy do Zarządu Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie termomodernizacji. Udało się pozyskać na ten cel znaczące środki zewnętrzne, za co dziękuję marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Dofinansowanie dla gminy Kazanów wyniesie 735 tys. 816 zł. Pieniądze będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i zostały przyznane w ramach Osi Priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza”.

Prace budowlane już trwają

Realizacja inwestycji już się rozpoczęła. – W pierwszej kolejności wymieniane są okna w całym budynku. Prace budowlane prowadzone są sprawnie, ale będą trwały kilka miesięcy i w związku z nimi mogą pojawiać się chwilowe utrudnienia w pracy urzędu, a czasami konieczność jej przeorganizowywania. Dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Dołożymy wszelkich starań, aby remont miał jak najmniejszy wpływ na funkcjonowanie poszczególnych jednostek – podkreśla wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

W zakresie prac, oprócz wymiany okiem przewidziano także modernizację systemu grzewczego, w tym montaż pompy ciepła, rozdział i opomiarowanie instalacji centralnego ogrzewania dla poszczególnych jednostek mieszczących się w budynku oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania, w tym grzejników na nowe z termostatami. Wymienione zostaną również podgrzewacze elektryczne wody, na takie, które będą zasilane z instalacji fotowoltaicznej. Ponadto zostaną ocieplane ściany zewnętrzne budynku wraz ze ścianami piwnicy i stropodachem. Przewidziana jest też modernizacja pokrycia dachowego i wymiana oświetlenia na oprawy typu LED. Na dachu zostaną zamontowane nowoczesne panele fotowoltaiczne. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na sierpień tego roku.