Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

Odsłony: 94

Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

13.09.2020 roku na boisku w Kazanowie odbył się III Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, czas każdego meczu wynosił 15 minut. Turniej wygrała drużyna OSP Rawica, która pokonała w finale OSP Niedarczów 3:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Kowalków. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy uczestnik otrzymał medal i pamiątkową koszulkę z logo Mazowsza. Organizatorem turnieju była Pani Wójt Teresa Pancerz - Pyrka oraz GKS Iłżanka Kazanów. Turniej współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Zawodników przy pięknej słonecznej pogodzie dopingowali licznie przybyli kibice.

Czytaj więcej

Rolniku, przygotuj się do spisu!

Odsłony: 216

spis rolny telefon

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon. 

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl


Czytaj więcej

Odbiór drogi Kroczów Większy

Odsłony: 175

Poprawiamy gminną infrastrukturę drogową

9 września 2020 roku nastąpił odbiór drogi gminnej dojazdowej do pól i gospodarstw rolnych w miejscowości Kroczów Większy o długości nawierzchni 629 mb. W odbiorze drogi uczestniczyła Wójt Gminy Pani Teresa Pancerz – Pyrka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Paweł Kaca, Skarbnik Gminy Pani Jadwiga Gąbka, Kierownik PRD ROADSTAR Pan Adrian Cieśla, a także Inspektor Nadzoru Pan Tomasz Winsztal oraz mieszkańcy sołectwa.

Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z o.o. Pawłów. Całkowity koszt tego zadania to kwota 186.090,18 zł brutto, z czego 70 tys. zł  to środki finansowe pochodzące z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Przebudowa drogi poprawi standard dojazdu rolników korzystających z drogi w celu dojazdu do swoich gospodarstw, pól i łąk. Nowa nawierzchnia asfaltowa ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi, pozytywnie wpłynie na komfort jazdy nie tylko mieszkańców naszej gminy, w/w droga łączy się z drogą z terenu gminy Ciepielów.

Czytaj więcej