Strażnica w Osuchowie zdecydowanie wypiękniała zakończył się remont pomieszczeń

Odsłony: 473

Strażnica w Osuchowie zdecydowanie wypiękniała – zakończył się remont pomieszczeń

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osuchowie mają powody do radości - ich strażnica przeszła znaczącą metamorfozę. Zniszczone podłogi, ściany i zużyte sanitariaty są już historią. Prace budowlane z zastosowaniem nowoczesnych i schludnych rozwiązań sprawiły, że miejsce to nie tylko wyładniało, ale jest też dużo bardziej funkcjonalne. Zadanie zostało zrealizowane przy znaczącym dofinansowaniu zewnętrznym.

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Osuchowie już służy druhom. Dwa najważniejsze pomieszczenia, socjalne i sanitarne, przeszły bardzo dużą metamorfozę. Remont był niezbędny, biorąc pod uwagę zły stan techniczny budynku przed rozpoczęciem prac. Nie tylko ściany i sufity wymagały odnowienia, ale również podłogi i izolacja potrzebowały remontu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i pozyskanym przez samorząd gminy Kazanów funduszom zewnętrznym, udało się dokonać kompleksowej zmiany - od demontażu starych elementów, przez ocieplenie, po wykończenie wysokiej jakości materiałami.

Znaczące dofinansowanie

Projekt remontu strażnicy w Osuchowie został zrealizowany przy wsparciu z programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2023”. Dzięki pozyskaniu 40 tysięcy złotych z budżetu województwa, możliwe było kompleksowe przeprowadzenie prac. - Poprawa funkcjonalności tego miejsca, dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, znacząco wpłynęła na komfort pracy naszych strażaków, którzy na co dzień poświęcają swój czas i energię, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom całej gminy. Udało się nie tylko poprawić funkcjonalność strażnicy, ale również w dużej mierze podnieść jej estetykę. Dziś, patrząc na odnowioną strażnicę, trudno nawet porównać jej obecny stan do tego, co było wcześniej. Cieszę się, że to miejsce tak się zmieniło – podkreśla wójt Teresa Pancerz-Pyrka.

Zmiany krok po kroku

W pomieszczeniu socjalnym pierwsze kroki obejmowały demontaż uszkodzonej podłogi, wykonanie nowej wylewki, jej ocieplenie oraz ułożenie nowoczesnych płytek ceramicznych. Ściany i sufity zostały obłożone płytami karton-gips odpornymi na wilgoć, a następnie starannie wygładzone i pomalowane. Zamontowano nowe drzwi wewnętrzne i położono ceramiczne płytki, co dodatkowo podkreśla świeży charakter pomieszczenia.

Podobne prace wykonane zostały w łazience, gdzie dodatkowo zainstalowano izolację sufitu z wełny mineralnej. Nowe umywalki, sanitariaty i kabina prysznicowa znacząco podniosły komfort użytkowania pomieszczenia. Odnowiona została także instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna, a obiekt zyskał nowe szambo. Przeprowadzone prace sprawiły, że strażnica wyładniała i stała się bardziej komfortowa w użytkowaniu.

straznica w osuchowie 1

straznica w osuchowie 1

straznica w osuchowie 1

straznica w osuchowie 1

straznica w osuchowie 1