Dzień Strażaka

Odsłony: 440

Honor i odwaga – za nami gminne obchody Dnia Strażaka w Kazanowie

3 maja 2024 roku w Kazanowie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęto je zbiórką pododdziałów przy lokalnej strażnicy OSP i uroczystym przemarszem do Kościoła Parafialnego, gdzie odprawiono mszę w intencji strażaków i ich rodzin. Uczczenie ich służby kontynuowano poczęstunkiem z grochówką strażacką przy szkole w Kazanowie, podkreślając nieocenioną rolę strażaków w zapewnianiu bezpieczeństwa i ich integralność w życiu społeczności Kazanowa.

Morze życzeń dla strażaków

4 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Strażaka, ustanowiony dla uczczenia odwagi i poświęcenia tych niezastąpionych obrońców społeczności. W Kazanowie lokalne obchody miały miejsce dzień wcześniej, 3 maja. - Strażacy to fundament naszego poczucia bezpieczeństwa. Ich praca, pełna poświęcenia i odwagi, jest kluczowa nie tylko podczas wielkich zdarzeń, ale na co dzień, w naszym bezpiecznym życiu. Chciałabym wyrazić najgłębsze podziękowania wszystkim strażakom oraz ich rodzinom, które wspierają ich w tej niełatwej służbie. Życzę im zdrowia, siły oraz wytrwałości w dalszym niesieniu pomocy i ochrony naszej społeczności. Dziękujemy za waszą służbę i poświęcenie – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Msza i poczęstunek w uznaniu za służbę

3 maja uroczystości związane z Dniem Strażaka rozpoczęły się zbiórką pododdziałów strażackich na placu przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanowie, skąd uczestnicy przemaszerowali na mszę świętą do miejscowego Kościoła Parafialnego. Nabożeństwo zostało odprawione w intencji strażaków oraz ich rodzin, podkreślając ich poświęcenie i oddanie społeczności.

Po zakończeniu liturgii, uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przy Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie. Strażacy i goście mieli okazję skosztować tradycyjnej grochówki strażackiej, co stanowiło moment integracji i odpoczynku dla bohaterów dnia. - Praca strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników, stanowi niezastąpiony element lokalnych systemów bezpieczeństwa. Ich gotowość do działania w każdych warunkach, często ryzykując własnym życiem, aby ocalić życie i mienie innych, jest fundamentem ich niezwykłej roli. W Kazanowie, jak w wielu innych wspólnotach, strażacy są nie tylko ratownikami w sytuacjach kryzysowych, ale również aktywnymi uczestnikami życia społecznego – podkreśla wójt.

Dzień Strażaka w Kazanowie przypomniał wszystkim o ogromnej wdzięczności, jaką społeczność nosi dla tych nieustraszonych mężczyzn i kobiet. Ich codzienna służba, jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w gminie.

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1

dzien strazaka 24 1