Relacja z uczczenia pamięci poległych w walkach z okupantem 2015

Odsłony: 4318

W dniu 5 lipiec 2015r. w Kazanowie Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koło Gminne w Kazanowie oraz Wójt Gminy Kazanów zorganizowali uroczystość uczczenia pamięci poległych w walkach z okupantem. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Kazanowie. Po Mszy świętej młodzież Zespołu Placówek Oświatowych zaprezentowała przygotowany montaż słowno muzyczny poświęcony pamięci poległych.


W uroczystości na czele z Panią Wójt Teresą Pancerz – Pyrka brali udział zaproszeni goście m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na czele z Panem Wicemarszałkiem Leszkiem Ruszczykiem i Radnym Województwa Mazowieckiego Zbigniewem Gołąbkiem, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Stanisław Brzózka, przedstawiciele samorządów gminnych na czele z Wójtem Gminy Tczów Andrzejem Wolszczakiem, Przewodniczący Rady Gminy Kazanów Paweł Jamka wraz z radnymi Rady Gminy Kazanów, kombatanci Koła Gminnego w Kazanowie oraz delegacje kombatantów z innych Kół Gminnych, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy gminy Kazanów.

Po występie młodzieży wszyscy udali się na pobliski cmentarz gdzie tam przez poszczególne delegacje zostały złożone uroczyście kwiaty oraz zapalone znicze. Młodzież odczytała nazwiska poległych w walce z okupantem i wszyscy oddali cześć poległym.