Uroczyste obchody odzyskania niepodległości

Odsłony: 925

Uroczyste obchody odzyskania niepodległości

11 listopada 2017r. w gminie Kaznów odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała miejsce w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Kazanowie. Dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych zaprezentowali przygotowany program patriotyczny. Uczniowie przedstawili piękny występ słowno – muzyczny upamiętniający czasy walki z okupantem aż do zwycięstwa.

Bezpośrednio po została odprawiona uroczysta Msza Święta celebrowana przez księdza proboszcza Mariana Dybalskiego. Ksiądz proboszcz na wstępie podziękował za obecność w obchodach Pani Wójt, radnym , pracownikom UG, przedstawicielom szkół oraz wszystkim zebranym podczas odprawianej mszy za ojczyznę. Dodał, że jest to dla nas bardzo ważny dzień , że 11 listopad 1918 r. to bardzo ważna data w historii Polski.

Kolejnym punktem obchodów był przejazd autokarem na cmentarz parafialny gdzie Pani Wójt Teresa Pancerz – Pyrka wraz z delegacją złożyła wiązanki kwiatów na grobie poległych w walce o wolność Ojczyzny. Zostały zapalone znicze i chwilą ciszy upamiętniono cześć poległych.