76 rocznica zamordowania mieszkańców Kazanowa i okolic

Odsłony: 734

Uroczyste obchody 76 rocznicy zamordowania mieszkańców Kazanowa i okolic w czasie II Wojny Światowej

W dniu 18 marca 2018 roku w gminie Kazanów obchodzono 76 rocznicę egzekucji mieszkańców Kazanowa i okolic – wydarzenie to miało miejsce w dniu 18 marca 1942r.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kazanowie występem słowno - muzycznym dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych z Kazanowa zorganizowanym pod okiem nauczycieli z ZPO Kazanów. Następnie ksiądz proboszcz Marian Dybalski odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji zamordowanych, poległych oraz zaginionych mieszkańców Kazanowa w czasie II wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli: rodziny pomordowanych, przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, Weterani Walk o Niepodległość reprezentowani przez przedstawicieli Związków Kombatantów , przedstawiciele Samorządu Powiatowego, Samorządu Gminnego na czele z Panią Wójt Teresą Pancerz - Pyrka, strażacy, mieszkańcy Kazanowa i okolic. Po Mszy Świętej wszyscy udali się pod pomnik pomordowanych aby uczcić pamięć i złożyć wieńce.

Wójt Gminy Kazanów Teresa Pancerz – Pyrka powitała zaproszonych gości oraz wszystkich zebranych , podziękowała za obecność w tak ważnym dniu, wszystkim którzy przybyli na uroczystość oraz przybliżyła historię obchodzonej rocznicy. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych. Następnie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

Zobacz galerię